Przejdź do głównej zawartości

Miejsca w sieci, w których można mnie śledzić - porównanie portali pomagających w odchudzaniu

Tym razem zbiór stron i portali internetowych, z których korzystam w celu śledzenia moich postępów.
Ktoś mógłby zapytać - dlaczego korzystam z aż trzech, przy czym w każdym aktualizuję dany z różną częstotliwością. Odpowiedź jest prosta - bo żaden z tych portali nie jest idealny i każdemu czegoś w mojej opinii brakuje. Nie znalazłam do dziś strony idealnej, dlatego wspomagam się nimi trzema.

Stąd pojawił się również pomysł na porównanie tych trzech stron.

Jesteście ciekawi, który jest najbardziej użyteczny, który może Wam się przydać?


Slank.pl
Endomondo.pl
FatSecret.pl
Oprawa wizualna / łatwość w poruszaniu się po portalu
+++

Tutaj prym wiedzie Slank, szata graficzna cieszy oko i pozwala na znalezienie wszystkich informacji w kilka sekund. Obsługa tej strony nie powinna sprawić problemu nikomu, nawet osobie która przed chwilą założyła tam konto.
+

Drugi w mojej opinii jest Endomondo, który również nie sprawia większych problemów, zarówno w wersji androidowej, jak i na PCta. Przy czym widać, iż twórcy większą wagę przyłożyli do mobilnej wersji.
+

FatSecret na początku sprawiał mi dużo problemów, wiele opcji czy możliwość ich edycji jest porozrzucane i początkowo bardzo zniechęcił mnie do korzystania z niego
Kcal żywność
+/-

Slank umożliwia obliczanie kalorii jakie przyjmujemy w pożywieniu, pozwala na wprowadzanie własnych produktów. Nie ma jednak możliwości zapisania posiłków, które często spożywamy
---

Endomondo nie jest wyposażony w możliwość śledzenia kcal przyjmowanych z pożywienia.
+++

Mozliwość zapisu przyjmowanych pokarmów, również zapis potraw (czyli raz wprowadzamy produkty i ich wartość energetyczną, ustalamy porcje i możemy po nie zawsze sięgnąć. Tutaj baza wydaje mi się znacznie szersza w porównaniu ze Slank.
Kcal aktywność fizyczna
---

Brak możliwości śledzenia kcal straconych w dodatkowej aktywności fizycznej – co moim zdaniem jest największym minusem portalu.

+++

Endomondo to aplikacja stworzona do tego – pozwala śledzić trasy, wylicza zużytą energię w różnych formach aktywności. Bierze pod uwagę nie tylko czas aktywności, ale również jaj intensywność. Przy zakupie wersji Premium również umożliwia kontrolować puls podczas treningów.
+/-

FatSecret posiada specjalny dział, umożliwiający wprowadzanie aktywności fizycznej, niestety działa on jedynie na zasadzie proporcji czasu na jaki na nią przeznaczyliśmy. W przypadku jazdy rowerowej oczywiście możemy wybrać szybkość z jaką się poruszaliśmy – nie jest to jednak wskaźnik dokładny, a jedynie orientacyjny.
Wykresy
Z pozycji żywnościowych jakie wprowadziliśmy uzyskujemy bardzo czytelne wykresy przyjmowanych kcal oraz ilość makroelementów. Dodatkowo możemy śledzić ich spożycie w porównaniu do optymalnych jakie powinniśmy przyjmować zgodnie z celem jaki sobie założyliśmy.
Wykresy zużytej energii, dystansów, proporcji danej aktywności oraz przelicznik na zjedzone hamburgery.
Graficznie przedstawia dzienne GDA, to jakie powinniśmy przyjąć, ile z planu zrealizowaliśmy, wykres wagi. Oblicza bilans energetyczny – czyli w cyfrach widzimy ile kcal jesteśmy do przodu bądź do tyłu w prostej tabelce.
Śledzenie wagi
+++

Tak – w formie wykresu
---

Nie
+++

Tak – w formie wykresu
Śledzenie wymiarów
+++

Tak – pozwala dokładnie śledzić zmianę każdego wymiaru, przestawia zmiany w formach wykresu
---

Nie
---

Nie – co jest dużą wadą.
Wersja mobilna
Nie
Tak – podstawa funkcjonalności. Istnieje możliwość ręcznego wprowadzania tras.
Tak – ale nie jest niezbędna do prowadzenia dziennika.


Podsumowanie: 

Każdy z tych portali ma swoje wady i zalety, gdybym o każdym miała napisać 1 - 2 zdania uzasadniając mój wybór, podsumowanie wyglądałoby tak:

Jeśli najważniejsze jest dla Ciebie śledzenie postępów w swojej aktywności fizycznej  - wybierz Endomondo. Pozwoli śledzić Ci trasy, ustalać nowe, odlicza kcal, dystans, tempo, czas dla każdej aktywności fizycznej (jeśli to możliwe). Gdy twoim priorytetem jest dieta, wyborem idealnym jest Slank - nie znam drugiej strony umożliwiającej tyle zestawień w jednym miejscu i będącej przy tym bardzo wygodna. Jeśli jednak podchodzisz całościowo i nie chcesz pomijać zarówno aktywności fizycznej jak i diety, nie ważne jest przeliczenie kcal na trasę, a zadowolisz się przelicznikiem na czas wykonywanej aktywności, a jedynym parametrem który chcesz śledzić jest Twoja waga - być może dobrym wyborem jest FatSecret.


A może znacie jakieś portale łączące zalety tych trzech?

Komentarze

 1. Przepraszam jeśli zaspamuje Ci bloga, ale ciągle mam wrazenie ze moje komentarze nie docierają ! Próbuje ostatni raz ;) Endomondo ma opcje sledzenia wagi i to w odniesieniu do spalonych kalorii . Wejdź w statystyki i po lewej stronie wykresu Kondycja ! Na dole po prawej mozna uzupelniac wagę w danej dacie :)
  Wyświetlając dłuższy okres czasu dostaniesz punkty połączone prostymi jak juz bedziesz miała wprowadzone kilka wag

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, czego można się dowiedzieć - bardzo dziękuję.
   W życiu bym tego sama nie znalazła.

   Usuń
 2. Warto wykorzystać jeszcze serwisdietomat.pl do bilansowania diety, oczywiście ma też inne funkcje, ale liczenie kalorii to mają już wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny, ciekawy blog, powodzenia życzę i zapraszam do mnie na wspólne tematy kom./obs ;) http://eathealthilyandkeepfit.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten serwis http://dietomat.pl/ jest dużo lepszy. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Slank :) kiedyś korzystałam z potreningu.pl, ale teraz jak liczę kcal i makro to tylko na Slanku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super porównanie! Ja akurat używam Fitatu, ale fajnie, że ktoś się pokusił o rzeczowe pokazanie + i - tych programików.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że to jest trochę tak: 50% sukcesu to zakupy a 50% to zaopatrzenie naszej kuchni. Od dłuższego czasu walczę z nadwagą, która jest bardzo dokuczliwa i korzystam z różnych przepisów, które znajduję w necie np. ostatnio gotuję z kcalmar.com/blog i jestem zadowolona do tego ćwiczenia, dlatego cieszę się, że trafiłam na te stronę :)
  mam nadzieję, że będzie sukces :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Powszechny kult ciała i urody spowodował, że tylko niewielka grupa osób jest szczęśliwa. Większość dąży do boskości, zmieniając ciało i ubiory, inwestując w siebie, żeby być jeszcze wspanialszym, eksperymentując z głodówkami i dietami, ale z reguły jest to złe odżywianie. Każdy z tych wynalazków albo niszczy metabolizm albo powoduje efekt jojo. Naprawdę jedynym sposobem jest zaufanie dobremu dietetykowi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej :) Potrzebujesz schudnąć sporo ? Sama miałam problem, ważyłam o jakieś 30kg za dużo...
  Udało mi się schudnąć około 35 kg ... Jak to zrobiłam ? Skorzystałam z tego bloga:

  https://dietalux.wordpress.com/

  Warto zajrzeć, może komuś jeszcze pomoże :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Slank.pl- gra w odchudzanie + KONKURS!

Dzisiaj przychodzę do was z notką dotyczącą portalu Slank.pl . . Pierwsze co było pozytywnym zaskoczeniem, to to, iż Slank.pl jest czymś co można określić jako portal społecznościowy zrzeszający ludzi zainteresowanych dietetyką, szukających motywacji i próbujących zmienić siebie, a rejestracja na nim jest darmowa. Jest czymś co porównałabym do dietetycznego facebooka, do tego w bardzo przyjemnej i przejrzystej szacie graficznej. Zerknijmy na mój panel: Po rejestracji mamy widok na przejrzysty i prosty do opanowania interfejs, po którym zamierzam was oprowadzić. Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę- to 'mój dziennik'. Po publikacji posta, pojawia się on w zakładce blogosfera- każdy może Cię zmotywować i samemu można komunikować się z innymi użytkownikami serweru. Tutaj także można skontaktować się z administracją strony- zadać pytanie, przesłać opinię lub podesłać pomysł do realizacji. Niezależnie od blogosfery działa zakładka 'dyskusje':

Powrót do żywych

Ostatni okres był dla mnie istną karuzelą. Przyznaję się bez bicia- wybił on mnie zupełnie nie tylko z formy, ale także chęci do jej podtrzymywania. Kroplą, która przelała wszelkie starania był pobyt w szpitalu. Powracam jako syn marnotrawny, wraz z piękną pogodą, która motywuje nie tylko do intensywnego otwarcia sezonu rowerowego, ale i starania się do pozbycia nadprogramowych centymetrów, które pojawiły się podczas mało aktywnego zimowania.